
Kako i mnoge druge dijelove društva pandemija je usporila i rad Novotravničkih mažoretkinja. Održavanje treninga i nastupi ove godine za njih su bili u znatno manjem broju nego proteklih godina, a natjecanja nije ni bilo. Na neki način potrudile su se realizirati određene akcije i održati njihov rad na razini.
"Iako ove godine nismo mogle kao skupina funkcionirati normalno, ipak smo se potrudile napraviti barem nešto što bi mogle pokloniti gradu i sugrađanima za ovaj Božić. Budući da smo spriječene održati naš tradicionalni koncert "Zaplešimo Božiću", ipak nismo zaboravile svoju publiku stoga smo odlučile snimiti sve božićne koregrafije i objaviti na našim službenim stranicama. Na taj način ćemo pokušati doprinijeti širenju pozitivnih vibracija i duha Božića na naše sugrađane u ovo teško vrijeme za sve nas. Pored snimanja koreografija odlučile smo realizirati i neke druge manje akcije kako bi nekome izmamile osmijeh na lice i pokazale im da netko misli i na njih."
"Sredstva koja bi inače utrošile na organizaciju koncerta odlučile smo preusmjeriti i razveseliti one najpotrebinije. Pokrenule smo dvije akcije gdje smo uz pomoć članica i njihovih roditelja pripremile darove za štičenike doma za nezbrinutu djecu u Zenici ( Dom "Porodica") i štičenike Centra "Duga" iz našeg grada. Pokloni nisu skupocijeni i nije ih mnogo, ali važno je da su od srca. Ono što je za nas sitnica, njima znači puno više, a s tim smo pokazale ljudima kako mi, mlade djevojke, imamo osjećaja za društvo i trenutnu situaciju u kojoj se nalazimo shvaćamo ozbiljno." - ponosna je predsjednica Novotravničkih mažoretkinja, Nikolina Lukić.
Akciju su podržali i prijatelji udruge.
"Osim članica u ovim akcijama sudjelovali su i prijatelji udruge kojima se ovim putem zahvaljujem u ime svih NTM i štićenika do kojih su darovi stigli. Realizacijom akcija defintivno smo učinile ove blagdane ljepše njima i nama. Pozivam svu publiku da nas ovaj put podrži virtualno, te da na 5 minuta odlutaju u mažoret svijet i pogledaju što smo pripremale kroz ovu godinu. Zahvaljujem ostalim trenericama, a i mažoretkinjama što rade onoliko koliko je to moguće usprkos situaciji i svim mjerama. Uskoro slavimo 10. rođendan i nadamo se da ćemo ga proslaviti u nekim normalnijim uvjetima s puno zagrljaja." - optimistična je Lukić.
"I ovaj Božić obojit ćemo vam u plavo, ali na malo drukčiji način! U ime svih članica Novotravničkih mažoretkinja želim vam blagoslovljen Božić i sretnu novu 2021. godinu!" kazala je za naš portal predsjednica NTM, Nikolina Lukić.
Na njihovoj facebook stranici uskoro će biti objavljene koreografije koje ćete moći pogledati OVDJE.
Notra.ba

