
Testirana su 654 uzorka prikupljena u periodu od 13. do 17. decembra, priopćeno je iz Zavoda za javno zdravstvo ŽS.
U protekla 24 sata oporavilo se 248 osoba, a trenutno su hospitalizirana 204 pacijenta (133 na KCUS-u i Podhrastovima i 70 u Općoj bolnici "Abdulah Nakaš"). S hospitalizacije je od jučer otpušteno 26 osoba.
Trenutno je u Županiji Sarajevo aktivno 2.019 slučajeva, a u samoizolaciji se nalazi 2.299 osoba.
Građani se mole da nastave s poštivanjem svih epidemiološko higijenskih mjera kako bi se nastavio trend pada broja novozaraženih i hospitaliziranih.
To je nošenje maski i unutra i vani, držanje fizičke distance, ne posjećivanje mjesta gdje se okuplja veći broj ljudi, redovno pranje ruku i provjetravanje prostorija.
U protekla 24 sata oporavilo se 248 osoba, a trenutno su hospitalizirana 204 pacijenta (133 na KCUS-u i Podhrastovima i 70 u Općoj bolnici "Abdulah Nakaš"). S hospitalizacije je od jučer otpušteno 26 osoba.
Trenutno je u Županiji Sarajevo aktivno 2.019 slučajeva, a u samoizolaciji se nalazi 2.299 osoba.
Građani se mole da nastave s poštivanjem svih epidemiološko higijenskih mjera kako bi se nastavio trend pada broja novozaraženih i hospitaliziranih.
To je nošenje maski i unutra i vani, držanje fizičke distance, ne posjećivanje mjesta gdje se okuplja veći broj ljudi, redovno pranje ruku i provjetravanje prostorija.
Poslodavcima je preporučeno da organiziraju rad u smjenama ili od kuće ukoliko je moguće kako bi se smanjili kontakti.
Klix.ba

