
Već nekoliko dana na adresu JU Edukacijsko-rehabilitacijskog centra "Duga" iz Novog Travnika pristižu razni paketići, torte, paketi pomoći.. U blagdansko vrijeme veliki je broj onih koji na svoj način žele pomoći radu centra. Upravo je to bio glavni razlog našeg razgovora s ravateljicom centra "Duga" iz Novog Travnika, Sonjom Nikolić Jurišić, ali i o radu samog centra kroz COVID-19 pandemiju:
S obzirom da je počelo vrijeme darivanja i humanitarnih pomoći centru brojni ljudi su se odazvali?
"Kao i svake godine u vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana veliki broj ljudi želi iskazati svoju dobrotu darivanjem naših korisnika, čime ih beskrajno obraduju."
Kako je Centar radio kroz ovo doba pandemije i što je drugačije u odnosu na prije?"
"U skladu s epidemiološkom situacijom u cijelom svijetu pa i kod nas, rad je prilagođen i reduciran ali ne na štetu korisnika koji su redovito dolazili i boravili u našem Centru, istina u manjem broju nego prije pandemije."
Organizirate razne radionice za štićenike, kako to djeluje na njih same?
"Svakodnevne aktivnosti s korisnicima podrazumijevaju i razne radionice što doprinosi jačanju njihovog samopouzdanja, kreativnosti, socijalizacije..."
Kako ćete u Centru obilježiti Božićne i Novogodišnje praznike?
"Božićne i novogodišnje blagdane ove godine obilježavamo sami bez uobičajenih posjetitelja. Unatoč tome u Centru ne fali blagdanskog raspoloženja, kao ni paketića te raznih poklona kojih je ove godine više nego prethodnih."
Što očekivati u budućnosti u vidu rada i imate li kakvih projekata u planu?
"S velikim nestrpljenjem očekujemo završetak pandemije, što bi bilo na dobrobit svih i što bi nam osiguralo povratak u normalne životne tokove. Dva su bitna projekta koja planiramo realizirati. Jedan je nabavka odgovarajućeg minibusa za prijevoz naših korisnika, a drugi je nastavak započetih radova na izgradnji novih smještajnih kapaciteta. Time bi se uveliko poboljšao standard i kvaliteta usluge u našem Centru. Za realizaciju ovih projekata potrebno je razumijevanje lokalnih vlasti kao i drugih nadležnih institucija, čemu se iskreno nadamo."
"Želimo zahvaliti svima onima koji pomažu radu centra na bilo koji način, te im želimo naiskrenije čestitke za nadolazeće blagdane." - poručila je ravnateljica JU Edukaicjsko - rehabilitacijskog centra "Duga" iz Novog Travnika, Sonja Nikolić Juriošić.




KK/notra.ba

