× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • BLAGDANSKO VRIJEME

131566181_5065370586836475_3835924166694722272_o.jpg

Već nekoliko dana na adresu JU Edukacijsko-rehabilitacijskog centra "Duga" iz Novog Travnika pristižu razni paketići, torte, paketi pomoći.. U blagdansko vrijeme veliki je broj onih koji na svoj način žele pomoći radu centra. Upravo je to bio glavni razlog našeg razgovora s ravateljicom centra "Duga" iz Novog Travnika, Sonjom Nikolić Jurišić, ali i o radu samog centra kroz COVID-19 pandemiju:

S obzirom da je počelo vrijeme darivanja i humanitarnih pomoći centru brojni ljudi su se odazvali?

"Kao i svake godine u vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana veliki broj ljudi želi iskazati svoju dobrotu darivanjem naših korisnika, čime ih beskrajno obraduju."

Kako je Centar radio kroz ovo doba pandemije i što je drugačije u odnosu na prije?"

"U skladu s epidemiološkom situacijom u cijelom svijetu pa i kod nas, rad je prilagođen i reduciran ali ne na štetu korisnika koji su redovito dolazili i boravili u našem Centru, istina u manjem broju nego prije pandemije."

Organizirate razne radionice za štićenike, kako to djeluje na njih same?

"Svakodnevne aktivnosti s korisnicima podrazumijevaju i razne radionice što doprinosi jačanju njihovog samopouzdanja, kreativnosti, socijalizacije..."

Kako ćete u Centru obilježiti Božićne i Novogodišnje praznike?

"Božićne i novogodišnje blagdane ove godine obilježavamo sami bez uobičajenih posjetitelja. Unatoč tome u Centru ne fali blagdanskog raspoloženja, kao ni paketića te raznih poklona kojih je ove godine više nego prethodnih."

Što očekivati u budućnosti u vidu rada i imate li kakvih projekata u planu?

"S velikim nestrpljenjem očekujemo završetak pandemije, što bi bilo na dobrobit svih i što bi nam osiguralo povratak u normalne životne tokove. Dva su bitna projekta koja planiramo realizirati. Jedan je nabavka odgovarajućeg minibusa za prijevoz naših korisnika, a drugi je nastavak započetih radova na izgradnji novih smještajnih kapaciteta. Time bi se uveliko poboljšao standard i kvaliteta usluge u našem Centru. Za realizaciju ovih projekata potrebno je razumijevanje lokalnih vlasti kao i drugih nadležnih institucija, čemu se iskreno nadamo."

"Želimo zahvaliti svima onima koji pomažu radu centra na bilo koji način, te im želimo naiskrenije čestitke za nadolazeće blagdane." - poručila je ravnateljica JU Edukaicjsko - rehabilitacijskog centra "Duga" iz Novog Travnika, Sonja Nikolić Juriošić.

131631533_5065311113509089_9216228288935815884_o.jpg

131775156_5065292526844281_1305125982888714596_o.jpg

131891027_5065225023517698_3506847779193169959_n.jpg

131453330_5065225186851015_279474130192698536_n.jpg

KK/notra.ba

 

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više