
Od tog broja 125 osoba (60,09 posto) je od ranije u samoizolaciji i pripadaju porodičnim klasterima ili su kontakti ranije oboljelih.
Oporavilo se 357 osoba, a preminulo je pet.
Trenutno je hospitalizirano 315 pacijenata, od toga 228 u izolatoriju Podhrastovi i 87 u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš". Na respiratoru je šest pacijenata. U posljednja 24 sata iz bolnice su otpuštene 24 osobe.
Trenutno je aktivno 3.585 slučajeva zaraze, a u samoizolaciji je 4.889 osoba.
Iz Kriznog stožera Županije Sarajevo su istakli da se trendovi popravljaju u odnosu na ranije tjedne.
Sedmična incidenca je u padu, 1. studenog je bilo 776,48 zaraženih na 100 tisuća stanovnika, 1. prosinca taj broj je 448. R broj koji pokazuje koliko osoba zarazi jedan zaraženi trenutno je 0,88.
Županijska uprava za inspekcijske poslove u oktobru je izvršila 1.296 nadzora i izdala 90 prekršajnih naloga u iznosu od 165.260 KM. U studenom su izvršena 170.042 nadzora, te su izdata 72 prekršajna naloga u vrijednosti od 120.800 KM, rečeno je na današnjoj konferenciji za medije Kriznog stožera ŽS.
Istaknuto je da su tijekom Black Fridaya, od 27 do 29. studenog izvršena 22 inspekcijska nadzora i izdata četiri prekšrajna naloga u vrijednosti od 7.000 KM zbog kršenja mjera. Konstantirano je da su najveći prekršitelji mjera ugostiteljski objekti i trgovine.
Oporavilo se 357 osoba, a preminulo je pet.
Trenutno je hospitalizirano 315 pacijenata, od toga 228 u izolatoriju Podhrastovi i 87 u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš". Na respiratoru je šest pacijenata. U posljednja 24 sata iz bolnice su otpuštene 24 osobe.
Trenutno je aktivno 3.585 slučajeva zaraze, a u samoizolaciji je 4.889 osoba.
Iz Kriznog stožera Županije Sarajevo su istakli da se trendovi popravljaju u odnosu na ranije tjedne.
Sedmična incidenca je u padu, 1. studenog je bilo 776,48 zaraženih na 100 tisuća stanovnika, 1. prosinca taj broj je 448. R broj koji pokazuje koliko osoba zarazi jedan zaraženi trenutno je 0,88.
Županijska uprava za inspekcijske poslove u oktobru je izvršila 1.296 nadzora i izdala 90 prekršajnih naloga u iznosu od 165.260 KM. U studenom su izvršena 170.042 nadzora, te su izdata 72 prekršajna naloga u vrijednosti od 120.800 KM, rečeno je na današnjoj konferenciji za medije Kriznog stožera ŽS.
Istaknuto je da su tijekom Black Fridaya, od 27 do 29. studenog izvršena 22 inspekcijska nadzora i izdata četiri prekšrajna naloga u vrijednosti od 7.000 KM zbog kršenja mjera. Konstantirano je da su najveći prekršitelji mjera ugostiteljski objekti i trgovine.
Klix.ba

