
Prema novim podacima Kriznog stožera Županije Sarajevo, na uzorcima koji su prikupljani u periodu od 26. do 29. studenog registrirano je 212 novih slučajeva zaraze koronavirusom.
"Broj oporavljenih i dalje je veći od zaraženih pa je tako u protekla 24 sata oporavljeno 327 osoba, što je za nešto više od 100 više u odnosu na broj novozaraženih", kazao je Kemal Beganović, član Kriznog stožera ŽS.
U posljednja 24 sata su preminule četiri osobe čime je broj smrtnih slučajeva porastao na 255.
Trenutno je hospitalizirano 314 osoba od toga na KCUS-u 224, a u Općoj bolnici 90 pacijenata.
Na respiratorima na KCUS-u se nalazi sedam pacijenata, a u protekla 24 sata deset pacijenata je otpušteno s bolničkog liječenja.
U ŽS do danas je registrirano ukupno 19.795 zaraženih, a od toga 15.624 ih je oporavljeno. Trenutno je u ovoj županiji aktivno 3.916 slučajeva zaraze koronavirusom, a Beganović je naglasio da je taj broj spao ispod 4.000 te da se lagano se smanjuje.
"Mi smo poslali ohrabrujuće poruke i one i dalje stoje da je pandemija u jednoj silaznoj putanji, međutim, bez obzira na to nema razloga za opuštanje i dalje se moraju poštovati mjere. Podsjećam da smo 8.11. imali blizu 900 novozaraženih na 100.000 stanovnika u ŽS i tada je bio zabilježen vrhunac pandemije. Danas je taj broj 500 novozaraženih na 100.000, taj broj je manji, ali to znači da je sedmična incidenca i dalje visoka i da se ne smijemo opuštati", poručio je Beganović.
"Broj oporavljenih i dalje je veći od zaraženih pa je tako u protekla 24 sata oporavljeno 327 osoba, što je za nešto više od 100 više u odnosu na broj novozaraženih", kazao je Kemal Beganović, član Kriznog stožera ŽS.
U posljednja 24 sata su preminule četiri osobe čime je broj smrtnih slučajeva porastao na 255.
Trenutno je hospitalizirano 314 osoba od toga na KCUS-u 224, a u Općoj bolnici 90 pacijenata.
Na respiratorima na KCUS-u se nalazi sedam pacijenata, a u protekla 24 sata deset pacijenata je otpušteno s bolničkog liječenja.
U ŽS do danas je registrirano ukupno 19.795 zaraženih, a od toga 15.624 ih je oporavljeno. Trenutno je u ovoj županiji aktivno 3.916 slučajeva zaraze koronavirusom, a Beganović je naglasio da je taj broj spao ispod 4.000 te da se lagano se smanjuje.
"Mi smo poslali ohrabrujuće poruke i one i dalje stoje da je pandemija u jednoj silaznoj putanji, međutim, bez obzira na to nema razloga za opuštanje i dalje se moraju poštovati mjere. Podsjećam da smo 8.11. imali blizu 900 novozaraženih na 100.000 stanovnika u ŽS i tada je bio zabilježen vrhunac pandemije. Danas je taj broj 500 novozaraženih na 100.000, taj broj je manji, ali to znači da je sedmična incidenca i dalje visoka i da se ne smijemo opuštati", poručio je Beganović.
Klix.ba

