
Od jučer su se oporavile 433 osoba, a registrovan je jedan smrtni slučaj kao posljedica koronavirusa, priopćeno je iz Zavoda za javno zdravstvo ŽS.
Jutros su u bolnicama Županije Sarajevo smještene 362 zaražene osobe (270 na KCUS-u i 92 u Općoj bolnici). Na respiratorima se nalazi sedam pacijenata.
S hospitalizacije je u protekla 24 sata otpušteno 21 osoba.
Trenutno je u Sarajevskoj županiji 6.111 aktivnih slučajeva, a u izolaciji se nalazi 6.867 osoba.
Na građane se apeluje da nastave sa poštivanjem svih propisanih mjera, a kao najvažnije se ističe nošenje maske u zatvorenim i na otvorenim prostorima, izbjegavanje mjesta gdje se nalazi veći broj osoba, te držanje fizičke distance i redovno pranje ruku.
U slučaju pojave bilo kakvih simptoma građanima se savjetuje da ostanu kući, prate stanje i savjetuju se sa liječnicima.
Jutros su u bolnicama Županije Sarajevo smještene 362 zaražene osobe (270 na KCUS-u i 92 u Općoj bolnici). Na respiratorima se nalazi sedam pacijenata.
S hospitalizacije je u protekla 24 sata otpušteno 21 osoba.
Trenutno je u Sarajevskoj županiji 6.111 aktivnih slučajeva, a u izolaciji se nalazi 6.867 osoba.
Na građane se apeluje da nastave sa poštivanjem svih propisanih mjera, a kao najvažnije se ističe nošenje maske u zatvorenim i na otvorenim prostorima, izbjegavanje mjesta gdje se nalazi veći broj osoba, te držanje fizičke distance i redovno pranje ruku.
U slučaju pojave bilo kakvih simptoma građanima se savjetuje da ostanu kući, prate stanje i savjetuju se sa liječnicima.
Klix.ba

