× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
sportske igre
  • UPOZORIO GRAĐANE
cerkez
 
 
"Policija dopušta sva moguća kršenja. Nije moguće da oni ne znaju za to, ako mi kao građani sve znamo. Politički skupovi su apsolutno neprihvatljivi i to je najblaže rečeno necivilizirano ponašanje. Životi ljudi su izgleda nebitni, bitni su pojedinci i njihove pozicije i ono što treba da se dogodi nakon izbora", poručio je.

On je kazao da uprkos mjerama i zabranama i dalje rade noćni klubovi i diskoteke, a da se koncerti održavaju pred stotinama ljudi.

"Nema tko nije postao epidemioog i tko ne komentira mjere. U ovakvoj situaciji je veoma teško raditi. Svjedoci smo apsolutne pasivnosti gdje je sve spalo najvećim dijelom na zdravstveni sektor“, dodao je.
 
Čerkez se osvrnuo i na državnu vlast koja je zakazala.

"Imali smo sastanak s premijerom, bilo je puno obećanja, a malo je urađeno. Poslije 8 mjeseci se pitamo je li neko osigurao testove i uvjete za funkcioniranje sustava. Imamo neodgovornost faktora koji bi trebali da budu stalno nama na usluzi, koji bi trebali pomoći da zajedno ovo rješavamo. Ne mogu zdravstvo i dio stanovništva koji poštuje mjere zaustaviti koronu. Ovo je puno kompleksnije. Trebamo prekinuti lanac infekcije i poštovati mjere", rekao je.

Istaknuo je da za sve skupove u FBiH važe ista pravila.

"Mi nećemo sami uvesti lockdown. Priču o lockdownu bismo trebali ostaviti po strani. U tu mjeru nećemo ući dok se ne dogovorimo s vladom i ostalim koji bi trebalo zajednički da podnesu taj teret", dodao je.
Sanjin Musa i Goran Čerkez (Foto: T. S./Klix.ba)

Kazao je kako je ograničeno kretanje od 23:00 uvedeno kako bi se onemogućio rad klubova i noćni derneci, i kako je kazao pjevači i pjevačice koje pjevaju na skupovima i krše sva pravila.

"Županija Sarajevo i Hercegovačko-neretvanska županija nemaju nikakve probleme s nabavkom opreme i testiranjem. Oni sve nabavljaju, a ostali čekaju i pitaju kada će nam FBiH dostaviti. Odgovornost se zna, ovdje nije problem sustava, već odgovornih koji trebaju raditi svoj posao", rekao je.

Čerkez je poručio da se svi skupovi od danas ograničavaju na 30 osoba, i u zatvorenom i na otvorenom.

"Ti skupovi se mogu održavati uz dozvolu uz poštivanje svih higijensko-epidemioloških mjera. To znači da ne može biti 30 osoba ako prostor ima 10 kvadrata", dodao je.

Otkrio je kako je Krizni stožer dva puta dobio odbijenicu za proglašenje stanja prirodne nesreće i da su sada tražili i treći put.

On je pozvao sve građane da ostanu u kući ako ne moraju izlaziti i da se svi probamo disciplinirati narednih 20-ak dana kako ne bismo dodatno ugrozili zdravlje građana i poslovanje firmi.
 
Klix.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više