× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Agro centar
ferro pack 2026 5 mj
kiseljak open 2025
  • SKUPOCJENA "IGRAČKA"

873x400 367

Dok kriza koju je izazvala epidemija koronavirusa drma većinu građana, u BiH ima i onih koji su spremni izdvojiti pravo bogatstvo za neki svoj ugođaj.

Tako je u BiH, i to kada je koronavirus već uvelike stigao i kod nas, uvezen najskuplji četverotočkaš godinama unatrag, koji iznosi oko 622.000 KM - prenosi Srpska info.

Riječ je o “Ferarriju 488 PISTA (Tip F142)”, vrijednosti 531.985 maraka, dok su uvozne trošarine iznosile 90.459 KM, podaci su Uprave za neizravno oporezivanje BiH.

Cijena ovog auta je, otprilike, oko 650 prosječnih plaća, što znači da biste morali raditi 54 godine da skupite taj novac. Na drugom mjestu najskupljih automobila uvezenih tijekom epidemije jeste “Lamborghini Tip: URUS” koji je iznosio 466.661 KM, a dadžbine su iznosile 79.417 KM. Kada se u obzir uzme razdoblje od 2014. do kraja kolovoza ove godine, treći najskuplji automobil koji je uvezen u BiH je “Porše-911 GT2/KUPE”, vrijedan 443.175 maraka, plus 75.363 KM uvoznih dadžbina.

Riječ je o najskupljem automobilu uvezenom u BiH tijekom 2018. godine. Deset najskupljih automobila koji su uvezeni od travnja do kolovoza 2020, s uvoznim dadžbinama, iznosili su oko 3,67 milijuna KM.

S druge strane, top 10 najskupljih četverotočkaša uvezenih u istom razdoblju lani iznosilo je 3,63 milijuna KM.

Dnevnik.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više