Nadbiskupijski centar za pastoral mladih "Ivan Pavao II." u Sarajevu organizator je šeste volonterske akcije "72 sata bez kompromisa". Trideset i petero mladi iz župe Presveto Trojstvo i ove godine odazvali su se ovoj akciji jer kako i sami kažu "Dobro mijenja sve".
Zahvaljujući razumijevanju ravnateljica Osnovne i Srednje škole Novi Travnik mladi su se 25.i 26.rujna stavili na raspolaganje župniku don Lediću i s. Antoniji koji su i njihovi pastoralni ali i volonterski voditelji.
Prvi dan mladi su išli na Kupres na plantažu župnikove aronije brati liše koje će kasnije sušiti, pakirati i prodavati te novac donirati za misije.
Kao i svake godine kroz mjesec listopad misijska sekcija mladih ove župe aktivno sudjeluje u prikupljanju novčanih sredstava za misionare diljem svijeta. U subotu 26.9. mladi su zahvaljujući humanosti prodajnih centara "Konzum", "Best" i "Robot" u Novom Travniku od 10-17 sati boravili u spomenutim centrima, dijelili letke animirajući na taj način dobre i plemenite kupce da daruju neki od prehrambenih artikala koje će kasnije biti podijeljeni potrebitima u župi i u staračkom domu "Starimo zajedno".
"Zahvaljujemo svim dobrim ljudima koji su podržali akciju i pokazali da jedino otvoreno srce i ruka mogu voljeti i zagrliti!" - poručuju iz Župe Presvetog Trojstva Novi Travnik.
Notra.ba

