× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • MINISTARTSVO PRIVREDE

vlada

Na prijedlog Ministarstva privrede SBK, Vlada SBK je na 54. sjednici, održanoj 10.09.2020. godine, donijela Odluku o izdvajanju sredstava poslovnim subjektima za subvencioniranje dijela minimalne neto plaće za mjesec travanj s pozicije „Subvencije privatnim poduzećimai poduzetnicima – za ublažavanje posljedica izazvanih pandemijom COVID-19“.


Ovom Odlukom privrednim subjektima bit će dodijeljena sredstva u ukupnom iznosu od 2.619.560,00 KM, odnosno iznos od 215,00 KM po zaposlenom za subvencioniranje dijela najniže neto plate za mjesec travanj 2020. godine. Ukupan poslovnih subjekata kojima se izdvajaju sredstva iznosi 575, s ukupnim brojem uposlenih od 12.184.

Realizacijom trećeg javnog poziva, zajedno s prva dva poziva, za subvencije poslovnih subjekata s područja SBK izdvojeno je ukupno 3.945.150,00 KM za sufinanciranje dijela minimalne neto plaće 17.625 uposlenih.

14.09.2020.godine Ministarstvo privrede SBK upriličilo je prvo od nekoliko u nizu potpisivanja Ugovora o implementaciji odobrenih sredstava s najvećim privrednim subjektima.

Aktivnosti vezane za potpisivanje Ugovore nastaviti će se u razdoblju od 18.09.2020.godine do 25.09.2020.godine u prostorijama Ministarstva privrede SBK u vremenskom terminu od 9:30 do 15:30.

Dopis

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više