![]()
Marija Levarda, Novotravničanka s adresom u Geirangeru (Norveška) s još dvije djevojke spasila je život ženi koja se utapala. Ovaj herojski čin nije prošao nezapaženo, te su djevojke nagrađene priznanjima za hrabrost.
Novi Travnik je uvijek bio grad ljudi koji su spremni pomoći bilo kome i bilo kada, pa čak i onda kada su u vlastitoj opasnosti. Građani Novog Travnika imaju pravo biti ponosni na Mariju jer je i na ovaj način pokazala odakle dolazi i time prezentirala našu državu i naš gradić u najljepšem svjetlu.
I da, zaista u ovom slučaju vrijedi ona poslovica koja kaže: "Ne nose svi junaci plašt".
KK/notra.ba

