
Bosanskohercegovački predstavnici Sarajevo i Velež danas igraju uzvratne utakmice prvog pretkola Konferencijske lige.
Nakon što su oba tima u prvim susretima pred domaćom publikom odigrala neriješeno, danas u Finskoj i Moldaviji moraju ići na pobjedu kako bi osigurali plasman u sljedeću rundu natjecanja.
Nogometaši Sarajeva prvi će na teren, a njihov uzvratni susret protiv finskog Inter Turka počinje u 17 sati na gostujućem terenu.
Podsjećamo, u prvom meču odigranom na Koševu, Bordo tim je remizirao rezultatom 1:1. Finski tim je rano poveo golom Conteha već u sedmoj minuti utakmice. Ipak, spas i nadu pred uzvrat donio je Barišić pogotkom u posljednjim sekundama sudačke nadoknade nakon izvedenog kornera.
Kladionice u ovom uzvratu daju prednost domaćem Interu s kvotom 1.90, dok koeficijent na pobjedu Sarajeva iznosi 3.80.
Trener Sarajeva Zoran Zekić je svjestan da njegovu ekipu čeka zahtjevna utakmica jer je Inter Turku na Koševu pokazao da može biti neugodan protivnik.
"Moramo odgovoriti u svim segmentima igre. Mislim na karakter, tehnički i taktički aspekt, kao i na sve detalje koji će odlučivati utakmicu", poručio je Zekić pa dodao da u svlačionici nema dileme oko težine zadatka:
"Jednostavno, znamo što je ispred nas, znamo da nas očekuje teška utakmica."
Nakon remija u prvoj utakmici nema prostora za kalkulacije, a Zekić vjeruje da njegova ekipa ima dovoljno kvalitete za prolaz.
Nešto kasnije, s početkom u 19 sati mostarski Velež će u moldavskom Orheju tražiti svoj prolaz dalje protiv domaćeg Milsamija.
Prva utakmica, odigrana na stadionu Bilino polje u Zenici, također je završena bez pobjednika rezultatom 1:1. Moldavski tim je poveo u 54. minuti golom rezervista Odubija, a Rođene je poraza spasio Leonid Ignatov pogotkom u 92. minuti.
Prema trenutnim kvotama, Milsami je favorit s koeficijentom 2.25, dok se pobjeda Veleža vrednuje kvotom 3.20.
Trener Veleža Ibro Rahimić naglasio je da se i Velež muči s igrom u kojoj treba imati posjed, da u tranziciji ima kvalitetu koja bi mogla biti presudna za eventualni plasman dalje i duel protiv slovačkog DAC-a, ali istaknuo i još nekoliko detalja koji bi mogli odigrati važnu ulogu.
"Moramo biti puno kvalitetniji u duel-igri, posebno jer oni imaju dosta snažne igrače, dok mi imamo trojicu takve konstitucije, Spahića, Ignajtova i Mešića. Jednako tako, čini mi se da su jako motivirani za europske utakmice u kojima se njihovi igrači mogu pokazati svijetu, eventualno se prodati", rekao je Rahimić.
FIFA-ina kazna zabrane registracije igrača zbog ranijih dugovanja, dodatni je uteg ambicijama Mostaraca.
"Imamo te igrače koje smo doveli, ali ne možemo ih registrirati i to nam stvara problem. Ali ne želim kukati, izvući ćemo najbolje iz ovih igrača koje imamo, a na raspolaganju su nam samo tri-četiri standardna igrača iz prošle sezone. Isto tako, Salčin i Shadde bili su ozlijeđeni i prije te prve utakmice, ali Salčin je u međuvremenu trenirao pa ćemo vidjeti za uzvrat", naglasio je Rahimić koji bi u Orheiju kod svojih igrača volio vidjeti više agresije u igri.
Pred bh. predstavnicima je izuzetno težak zadatak na gostujućim terenima, ali aktivan rezultat iz prvih utakmica ostavlja nadu da ćemo oba kluba gledati i u nastavku europskog natjecanja.
Obje utakmice možete gledati u izravnom prijenosu na MYTV-u.
Notra.ba

