
Nogometna reprezentacija Kolumbije je pobijedila Ganu rezultatom 1:0 u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva.
Utakmica se odigrala na stadionu u Kansas Cityju, a Kolumbija je u potpunosti dominirala posjedom i kontrolirala igru.
Gana se pretežno branila i nije uspjela napraviti ozbiljniji pritisak u napadu, a o jalovosti njihovog napada najbolje govori podatak da su susret završili bez ijednog udarca u okvir gola.
Jedini pogodak na meču postigao je veznjak Jhon Arias u 14. minuti kada mu je sjajno mu je asistirao Luis Suarez, koji je ušao u igru samo nekoliko minuta ranije nakon što se rano ozlijedio napadač Jhon Cordoba.
Kolumbija je tako rutinski osigurala prolazak u osminu finala, gdje će im sljedeći protivnik biti reprezentacija Švicarske.
Taj susret će biti odigran 7. srpnja u 22 sata u Vancouveru.
Notra.ba

