
Slovenski superstar Luka Dončić noćas je ušao u povijest NBA lige kao najmlađi košarkaš ikada koji je uspio ubaciti 1.500 trojki u svojoj NBA karijeri.
Dončić je predvodio Los Angeles Lakerse do pobjede na gostovanju svom bivšem klubu Dallasu, kojeg su Jezeraši savladali sa 116:110, a s ubačene tri trojke stigao je do nevjerojatne brojke od 1.500 ubačaja van linije 7,24 metra.
Dončić je ponovo bio posebno inspiriran protiv bivšeg kluba, koji ga se riješio jer je bio "predebeo i nespreman", a ubacio je 33 poena, podijelio 11 asistencija i uhvatio osam skokova.
Iz igre je šutirao 8/15, a s linije slobodnih bacanja je imao sjajnih 14/15.
Kod Lakersa su dobre partije pružili i LeBron James i Rui Hachimura sa po 17 poena i osam skokova, a LeBron je imao i pet asistencija. U redovima Dallasa je prvo ime bio Max Christie s 24 poena, a sjajni Najji Marshal je upisao triple-double s 21 poenom i 11 skokova.
Inače, Dončić se tek približio ulasku u Top 50 najboljih trojkaša u povijesti lige, pošto se na 50. mjestu s 1.546 trojki nalaze Jayson Tatum, Patty Mills i Eddie Jones.
Na prvom mjestu je Steph Curry s 4.214 ubačenih trojki.
Rezultati:
Orlando - Cleveland 105:119
Chicago - Boston 114:111
Dallas - LA Lakers 110:116
Utah - Miami 116:147
Notra.ba

