
Foto: EPA-EFE
Proslavljeni bosanskohercegovački vratar Asmir Begović nakon kraće epizode vraća se u najjaču ligu svijeta jer je dogovorio suradnju s Evertonom.
Begović (37) još uvijek nema namjeru završiti karijeru, a zašto bi i imao, kad je prošle sezone bio sjajan na golu Queens Park Rangersa. Tu mu je istekao jednogodišnji ugovor s londonskim Policajcima, a umjesto da ostane u drugom rangu, odlučio je da napreduje za jedan rang i ponovo bude član ekipe s Goodisona.
Kako je potvrdio Fabrizio Romano, dvije strane su dogovorile suradnju i potpisat će ugovor na godinu dana. Sve će biti službeno u sljedećih 48 sati.
To je za Begovića povratak u Everton, u kojem je branio do ljeta prošle godine. U karijeri se može pohvaliti činjenicom da je bio član velikana poput Milana i Chelseaja, dok je najbolje partije pružao u Stokeu u Premier ligi.
U Premier ligi je tijekom karijere upisao 256 nastupa i za to vrijeme ostvario 65 clean-sheetova, odnosno na toliko utakmica nije primio gol što ga je svrstalo među 30 najboljih u povijesti lige.
Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine branio je na 63 utakmice i bio član čuvene generacije koja je 2014. godine nastupila na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Ipak, među Zmajevima ga već dugo nema zbog javnih kritika prema određenim ljudima u Nogometnom savezu BiH.
Notra.ba

