× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • BUGOJANAC

o_131922_1024.png

Novi talijanski prvoligaš Como zainteresiran je za dovođenje Petra Sučića, javljaju izvori iz Italije. Za 20-godišnjeg veznjaka, ugovorom vezanog za Dinamo do ljeta 2028. godine, Como je navodno spreman dati oko 10 milijuna eura i tu je ponudu već poslao u zagrebački klub. Dodaje se i da su klubovi blizu dogovora oko realizacije tog posla.

U-21 reprezentativac Bosne i Hercegovine i potencijalni hrvatski reprezentativac u Dinamo je stigao iz Zrinjskog, a hrvatski prvak tamo ga je slao i na posudbu prije dvije godine. U prošloj sezoni odigrao je ukupno 42 utakmice za Dinamo, s prosjekom od 53 minute u njima. Zabio je dva gola i za dva asistirao.

Como ne skriva ambicije

U ligaškim utakmicama protiv Rudeša bio je strijelac i asistent, a drugi prvenstveni pogodak zabio je Istri. Strijelac je bio i u uzvratnoj utakmici finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kluba, u Dinamovoj pobjedi 3:1 protiv Rijeke.

Como se nakon 21 godine vratio u Serie A. U pitanju je klub čiji su manjinski vlasnici proslavljeni igrači Thierry Henry i Cesc Fabregas, koji je i pomoćni trener. Prvi golman kluba je nekadašnji vratar Dinama Adrian Šemper, a piše se da se radi na transferu Raphaela Varanea, legende Reala i bivšeg igrača Manchester Uniteda.

Odabrao Hrvatsku ispred BiH

Podsjetimo, Sučić je donio odluku o mogućnosti igranja za Hrvatsku, a Hrvatski nogometni savez je potom ekspresno reagirao te dogovorio sa Sučićem da odbije pozive iz BiH te da se stavi na dispoziciju hrvatskim izbornicima.

S obzirom na to da mu je tek 20 godina, Sučić i dalje može nastupati za U-21 reprezentaciju, a u perspektivi, baš kao i svaki član U-21 reprezentacije, ima pravo nadati se pozivu Zlatka Dalića. 

"Odluka nije bila laka te bih želio zahvaliti svima u bosanskohercegovačkom savezu i tamošnjim reprezentacijama na razumijevanju. Ipak, kao Hrvatu mi je najveća želja predstavljati Hrvatsku, koja je moja domovina. Pritom želim zahvaliti čelnicima HNS-a na iskazanoj želji da predstavljam Hrvatsku, kao i Dinamu koji mi je omogućio nogometni razvoj. Nastavit ću naporno raditi kako bih ispunio san i zaigrao za hrvatsku nogometnu reprezentaciju", rekao je Sučić nakon odluke zbog koje su ga prozvali neki bivši suigrači.

Zbog svoje odluke naišao je na brojne osude bošnjačke javnosti.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više