× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
  • SARAJEVO

l_88592317fa5bb94241f68cc036c6fc12.jpg

Dvodnevna redovna sjednica Visokog sudskog i tužiteljskog vijeća (VSTV) Bosne i Hercegovine počinje danas. 

Prvog dana rada predviđeno je, između ostalog, razmatranje Akcijskog plana za implementiranje Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o VSTV-u BiH, kao i Realiziranja planova rješavanja predmeta za razdoblje siječanj - rujan 2023. godine.

Trebao bi biti razmatrano i Analitičko izvješće o praćenim kaznenim postupcima u predmetima rodno zasnovanog nasilja pred sudovima u FBiH.

Drugog dana zasjedanja VSTV-a, 19. listopada, ne dnevnom redu bi trebalo da budu imenovanja i to u Federaciji BiH: jedan sudac Općinskog suda u Živinicama; četvero sudaca Vrhovnog suda Federacije BiH i dvoje sudaca Županijskog suda u Livnu.

U Republici Srpskoj: jedan sudac Osnovnog suda u Banja Luci; troje sudaca Vrhovnog suda RS; jedan sudac Okružnog suda u Banja Luci;  jedan sudac Okružnog suda u Prijedoru; dvoje sudaca Okružnog suda u Bijeljini i jedan sudac Okružnog suda u Doboju.  

Između ostalog, predviđeno je i razmatranje Informacije o aktivnostima u oblasti imenovanja sudaca i tužitelja, a koje se provode u okviru Projekta „EU4Justice“.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više