
Novoimenovani premijer Županije Sarajevo Nihad Uk izjavio je da će u sljedećem razdoblju raditi na realizaciji svih mjera koje su rangirali ne samo po žurnosti, nego i po mogućnosti realizacije.
Skupština Županije Sarajevo danas je izglasala novu Vladu ŽS na čijem čelu je Nihad Uk iz Naše stranke, a imenovani su za mandatno razdoblje 2023. - 2026. godine.
Uk je rekao da je sjednica Skupštine ŽS bila takva kakvu je očekivao i da je nažalost bilo i niskih udaraca.
- Mi ćemo učiniti sve da se ostvari što je realno u predstojećem razdoblju. Radit ćemo na svim mjerama da se realiziraju, a posebno one koje sam istaknuo u ekspozeu mislim da će biti sigurno realizirane i da će građani Županije vrednovati ovu vladu i skupštinsku većinu po rezultatima rada. Pozivam da građani ŽS vrednuju naš rad po onome što učinimo, a sve ostalo je manje bitno ako mi pružimo ono što smo obećali - rekao je Uk novinarima nakon sjednice Skupštine ŽS.
Zastupnik Albin Zuhrić (DF) je izjavio da je imenovanje Vlade za četverogodišnjo razdoblje ozbiljna stvar.
- Da imaju kakve kompetencije, ja to ne bih mogao reći, kao ni da imaju viziju ili ideju što će raditi drugačije nego što se radilo proteklih godina - ocijenio je Zuhrić.
Socijaldemokratska partija BiH, Narod i pravda, Naša stranka i Stranka za BiH na današnjoj sjednici Skupštine ŽS izglasali su novi saziv Vlade ŽS.
Notra.ba

