× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open 2025
ferro pack 2026 5 mj
kiseljak open 2025
  • PORAŽAVAJUĆE

l_45d48e1a7c9e2fefd5b7263c417ff389.jpg

Foto: Fena

Bosna i Hercegovina lani je uvezla suncokretovog ulja u vrijednosti 39.365.312 maraka, a izvezla 538.855 maraka, potvrdili su Feni iz Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva.

Iz Ministarstva podsjećaju kako u FBiH nema proizvođača ulja, dok na državnoj razini postoji samo jedan proizvođač, odnosno "Bimal" Brčko.

Govoreći o nestašici i povećanju cijena, istaknuli su kako na to mogu utjecati globalni poremećaji cijena i nedostatak određenih sirovina i proizvoda na svjetskom tržištu, a ukoliko o njihovom uvozu u većoj mjeri ovisi Bosna i Hercegovina.

Još su dodali da na nestašicu i povećanje djelomično, i na kraće razdoblje, može utjecati i gomilanje zaliha proizvoda.

Kada je u pitanju nekontroliran rast cijena, iz Ministarstva naglašavaju kako je Vlada FBiH pri Federalnom ministarstvu trgovine imenovala Vijeće za praćenje cijena u Federaciji BiH, koga čini više institucija i organizacija.

"Nadležnost Vijeća je, pored ostalog, praćenje rasta cijena u svrhu procjene potrebe propisivanja mjera neposredne kontrole cijena, utjecaj cijena na standard građana, analiza kretanja cijena, davanje mišljenja na djelovanje mjera ekonomske politike i predlaganje mjera neposredne kontrole cijena ukoliko je indeks potrošačkih cijena veći od 5 posto, a sve u skladu sa Zakonom o kontroli cijena u Federaciji BiH i njihovim podzakonskim aktima", zaključili su iz Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva FBiH.

Notra.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više